The Combine | The Clubs | The Time Trials |
No. | Name | Club | Time |
---|---|---|---|
1 | John Laird | Hillingdon Triathletes | 1:14:51 |
2 | John Myall | Hillingdon Triathletes | 1:29:58 |
3 | Pete Slade | Hillingdon Triathletes | 1:10:30 |
4 | Terry Williamson | Hillingdon Triathletes | 1:17:29* |
5 | Rob Adam | Hillingdon Triathletes | 1:23:07* |
6 | Andrew Farrington | Hillingdon Triathletes | 1:21:54 |
7 | James Orr | Hillingdon Triathletes | 1:04:26 |
8 | Holly Grunden | Hillingdon Triathletes | 1:20:08 |
9 | Paul Cooper | Hillingdon Triathletes | 1:08:53 |
10 | Mark Edwards | Hillingdon Triathletes | 58:59 |
11 | Mandy Copas | Hillingdon Triathletes | 1:24:14 |
12 | Brian Tierney | Hillingdon Triathletes | 1:21:16 |
13 | John Borton | Hillingdon Triathletes | DNS |
14 | Jerry Fahy | Hillingdon Triathletes | 1:18:58** |
15 | Dave Cook | Hillingdon Triathletes | 1:12:13 |
16 | Caprice Beggs | Hillingdon Triathletes | 1:17:20 |
17 | Annie Birch | Hillingdon Triathletes | 1:21:22 |
18 | Yolanda Gutteridge | Hillingdon Triathletes | 1:14:14 |
19 | Colette O’Neill | Hillingdon Triathletes | 1:11:04 |
20 | Rebecca Sore | Hillingdon Triathletes | 1:14:10 |
21 | Marcus Vallance | Hillingdon Triathletes | 1:12:47 |
22 | Jim O’Donovan | Hillingdon Triathletes | 1:06:04 |
23 | Paul Gardner | Hillingdon Triathletes | 1:08:27 |
24 | Simon Claridge | Hillingdon Triathletes | 1:04:42 |
25 | Jacob Gloor | Hillingdon Triathletes | 1:07:23 |
26 | James Donaldson | Hillingdon Triathletes | 1:04:52 |
27 | Sandra Levett | The Gregarios | 1:14:18 |
28 | Joy Payne | South Bucks RC | 1:17:26 |
29 | Geoff Powell | High Wycombe CC | 57:17 |
30 | Paul New | High Wycombe CC | 1:09:44 |
31 | Malcolm Binns | High Wycombe CC | 1:06:06 |
32 | Steve Golla | High Wycombe CC | 55:32 |
33 | James Norris | High Wycombe CC | DNS |
34 | Gareth Baston | High Wycombe CC | 1:01:42 |
35 | Graham Petitt | Hillingdon CC | 1:05:23 |
36 | Richard Palmer | VC10 | Puncture |
37 | Alan Simmonds | VC10 | 1:00:42 |
38 | Chris Starling | Team MDT | 1:05:47 |
39 | Pete Lawrence | Team MDT | 57:30 |
40 | Phil Holloway | Amersham RCC | 1:00:24 |
41 | Sam Hilton | Maidenhead & District CC | 1:01:18 |
42 | Gurpal Panesar | Maidenhead & District CC | 1:20:06 |
43 | Les Ross | Maidenhead & District CC | DNS |
44 | Nigel Shurben | Maidenhead & District CC | 1:15:50 |
45 | Les Reading | West Drayton MBC | 1:12:53 |
46 | James Poole | West Drayton MBC | DNS |
47 | Fraser Houston | West Drayton MBC | 1:08:51 |
48 | Mick Fuller | West Drayton MBC | 1:01:49 |
49 | Paul Williams | West Drayton MBC | 1:00:30 |
50 | Jon Greaves | West Drayton MBC | 1:09:53 |
51 | Emma Rembalski | West Drayton MBC | DNS |
52 | John Sullivan | Westerley CC | 1:00:54 |
53 | Ian McNally | Westerley CC | 1:03:23 |
54 | Dave Newman | Westerley CC | 1:03:16 |
55 | Vince Dey | Westerley CC | 1:09:45 |
56 | Malcolm Woolsey | Westerley CC | 1:00:49 |
57 | Roly Collicott | Westerley CC | 1:11:57 |
58 | Shane Townsend | Westerley CC | 1:01:25 |
59 | Peter Dixon | Willesden CC | 1:01:14 |
60 | Wendy Mears | Willesden CC | DNS (ap) |
61 | Peter Cookson | Willesden CC | 1:15:43 |
62 | Ray Kelly | Willesden CC | 1:18:51 |
63 | Julie Fry | Willesden CC | DNS (ap) |
64 | Martin Fry | Willesden CC | 1:20:52 |
65 | Stephen Roffe | Willesden CC | 1:11:34 |
66 | Gill Reynolds | Willesden CC | DNS |
67 | Russell O’Malley | Willesden CC | 1:08:10 |
68 | Penny Schweir | Twickenham CC | 1:25:03 |
69 | Duncan Schweir | Twickenham CC | 1:04:00 |
70 | Mark Veedmeiser | Twickenham CC | DNS |
71 | Simon Bever | Twickenham CC | 1:03:23 |
72 | Richard Wilcox | Bath RC | 1:04:53 |
73 | Rob Lind | Middlesex RC | 1:06:34 |
74 | Joe Clark | High Wycombe CC | DNS |
76 | Steve Sibley | Amersham RCC | 1:09:28 |
78 | Matt Treadwell | Twickenham CC | 1:05:33 |
* Late start; No 4 and No 5 : Both started 2 min 30 secs late. ** Long Course; No 14 rode the Wendover by-pass twice. |